В Генічеську читали теплі історії до кави. ФОТО

В Генічеську читали теплі історії до кави. ФОТО

26 листопада відбулася прем’єра експериментального камерного спектаклю-читки «Теплі історії до кави» від народного театру «РенессансЪ» Генічеського районного Будинку культури.

За закритими кулісами головної сцени Будинку культури зібралися шанувальники Надії Гербіш та її однойменної відомої книги-мандрівки про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву.

Наше життя буває дуже складним, гірким і інколи чорним — як кава. Але ось візьмемо ложечку цукру, додамо трохи вершків або молока, крім того, звичайно, кориці — тиць — і отримуємо неповторний смак і аромат. І знову життя заграє різнокольоровими барвами, і все навколо набуває потрібний сенс.

Саме так ми іноді не можемо знайти в собі сили або терпіння, або просто немає того, хто б підтримав в потрібний момент — але якщо додати певних рис характеру, виховати їх у собі, або ж знайти близьку по духу людину, — все відразу здається легким і приємним.

Хтось з нас стрімголов тікає до моря, комусь набагато миліше просто вимкнути світло і мріяти у повній тиші. Дехто віддає перевагу читанню улюблених книг… А хтось просто любить сидіти у вікні, обгорнувшись теплим пледом, слухати тишу, гладити свого улюбленого кота, дивитися як краплі осіннього дощу стікають по шибці, як перехожі зникають десь за останнім провулком вулиці і пити гарячу каву з молоком… І мріяти…

А як відпочиваєте ви? Де ховаєте свою втому, негативні думки, емоції? Як заспокоюєте нерви, коли вони вже перебувають на стадії майже зриву? Ми ж сьогодні відпочивали під літературні стрічки Гербіш в виконанні талановитих акторів «Ренессансу», смакували ароматну каву виготовлену на піску від Андрія Довжика та його кав’ярні «Hot sand» та насолоджувалися неперевершеними мелодіями віртуозного саксофоніста, лауреата міжнародного конкурсу «Euro Vision Media Star» Максима Притуленко. Було казково, та по-хатньому затишно. Театральная мандрівка старими містами Европи вдалася!

«Теплі історії до кави» — це той спектакль, в якому кожен знайде щось своє, особисте й потаємне, дуже інтимне. Може навіть здатися, що це про мене написано, а, можливо, про когось із вас.

Слід зазначити, що подібний формат вистав проходить вперше в Генічеську та маємо надію, що такі успішні проекти стануть для міста гарним початком творчих змін у культурному середовищі. Тим більше «РенессансЪ» вміє та знає, як здивувати свого глядача.

Дякуємо акторському складу театру та людям, завдяки яким спектакль-читка «Теплі історії до кави» став можливий, а саме: Ірина Чир’єва, Валентина Грицута, Олена Олар, Леся Чумак, Валерія Трон, Віра Ховрина, Максим Проскурня, Вікторія Кадалаєва, Альона Тютюнник Андрій Корхут, Іван Маляров (кафе «М’ята») та подружжя Просенко.