На Херсонщині створено Центр (курси) підготовки та підвищення кваліфікації фахівців туристичного супроводу

З метою розвитку діяльності, пов’язаної з наданням на території Херсонської області послуг туристичного супроводу 06 листопада 2014 року між Управлінням туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації, Державним підприємством «Навчально-консультаційний центр по туризму» при Міністерстві культури України та приватним підприємством «Творче об’єднання «Золотий дракон» підписано Договір про співпрацю щодо організації на Херсонщині центрів (курсів) з навчання та підвищення кваліфікації фахівців туристичного супроводу.spgkwsqvv0w_1Згідно зобов’язань сторін підписаного Договору 09 лютого 2015 року затверджено Положення про Херсонський обласний Центр (курси) підготовки та підвищення кваліфікації фахівців туристичного супроводу та оголошено про набір слухачів.

З 17 березня 2015 року в м. Херсоні розпочнеться навчання та підвищення кваліфікації фахівців туристичного супроводу (екскурсоводів, гідів) з використанням навчально-матеріальної бази Херсонського обласного Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування державних підприємств, установ і організацій. Програмно-методичне забезпечення курсової підготовки здійснює Державне підприємство «Навчально-консультаційний центр по туризму.

В програмі курсової підготовки – новітні методики підготовки та проведення екскурсії, підготовка транспортних подорожей, персоналізація матеріалу в роботі над екскурсією, психологія, ораторське мистецтво, нові підходи до складання «портфелю екскурсовода», тренінги з Бізнес Старту та особистісного розвитку, «воркшоп» з представниками туристичних компаній області з подальшим стажуванням та можливістю працевлаштування, тощо.

Організаційні форми навчання: лекції, семінари, самостійна та індивідуальна робота, практичні заняття, тренінги (екскурсійні маршрути по області та місту Херсон на об’єктах сільського зеленого туризму, винного туризму, пізнавального туризму, історико-культурних та природоохоронних територіях).

Для жителів віддалених районів та міст області запроваджено дистанційну форму навчання з використанням інформаційних та комунікаційних технологій.

Після виконання навчальної програми та успішної здачі кваліфікаційного іспиту випускники отримають:

Свідоцтво державного зразка про проходження курсової підготовки або підвищення кваліфікації за напрямом «Екскурсовод», видане Державним підприємством «Навчально-консультаційний центр по туризму»;

ідентифікаційну картку фахівця туристичного супроводу;

— будуть включені до обласного реєстру фахівців туристичного супроводу з подальшим його просуванням в мережі Інтернет.957026

 Умови навчання:

На курсову підготовку за напрямом «Екскурсовод (гід)» запрошуються особи старше 16 років, які мають загальну середню освіту, неповну вищу та вищу освіту:

Початок навчання: 17 березня 2015 року.

Термін навчання: 2 місяці – 8 тижнів (20 занять).

Вартість: 2200 грн. (можлива поетапна оплата).

Заняття проходять 2-3 рази на тиждень (аудиторні заняття — вівторок, четвер; практичні заняття — по суботам). Час проведення занять буде узгоджено зі слухачами груп.

Необхідні документи для зарахування на навчання:

— ксерокопія паспорту (1-а, 2-а, 11-а сторінки);

— ксерокопія ідентифікаційного коду;

— ксерокопія атестату про середню освіту, або довідка з ВУЗу про навчання або диплому про вищу освіту;

— 2 фотокартки;

— заповнена анкета слухача Херсонського обласного Центру (курсів) підготовки та підвищення кваліфікації фахівців туристичного супроводу (екскурсовод, гід);

— заява на зарахування на навчання;

— заява-згода на збір та обробку персональних даних.

На підвищення кваліфікації за напрямом «Екскурсовод (гід)» запрошуються особи, які мають базову вищу та повну вищу освіту та надають послуги туристичного супроводу:

Початок навчання: 17 березня 2015 року.

Термін навчання: 1 місяць (8 занять).

Вартість: 600 грн.

Заняття проходять 2 рази на тиждень (аудиторні заняття — вівторок (четвер); практичні заняття — по суботам). Час проведення занять буде узгоджено зі слухачами груп.

Необхідні документи для зарахування на навчання:

— ксерокопія паспорту (1-а, 2-а, 11-а сторінки);

— ксерокопія ідентифікаційного коду;

— ксерокопія диплому про вищу освіту;

— 2 фотокартки;

— заповнена анкета слухача Херсонського обласного Центру (курсів) підготовки та підвищення кваліфікації фахівців туристичного супроводу (екскурсовод, гід);

— заява на зарахування на навчання;

— заява-згода на збір та обробку персональних даних.

За наявністю:

— копія Свідоцтва або диплому про спеціальну екскурсійну підготовку (учбовий заклад, курси підвищення або перепідготовки фахової кваліфікації);

— копія дозволу на право здійснення туристичного супроводу, виданий акредитаційною комісією з видачі дозволів на право здійснення туристичного супроводу фахівцям туристичного супроводу на території Херсонської області;

— копія свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності або копія угоди з туристичною фірмою про послуги туристичного супроводу АБО копія документа про підтвердження працевлаштування.

З питань участі у програмі Курсів звертайтесь за адресою: [email protected] (управління туризму та курортів Департаменту зовнішньоекономічної діяльності, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації).

Для зарахуванння на навчання просимо до 05 березня 2015 року подати заповнену анкету слухача Херсонського обласного Центру (курсів) підготовки та підвищення кваліфікації фахівців туристичного супроводу (екскурсовод, гід) (на e-mail: [email protected]).

В подальшому набір на навчання відбуватиметься по мірі комплектації груп!